9/11/2015

Lugeja/blogija soovitab - head söögikohad Tallinnas!

Natuke aega tagasi lubasin siin suure suuga teie soovitustest postituse teha. Aega läks aga valmis sain. Kool on ülimalt intensiivne ning kohe-kohe ehk homme sõidan ka välismaale. Kuhu? Sellest saate siis teada kui olen juba kohal ja saan teiega pilte jagada :)

1. F-hoone
Soovitas Marili Kõiv ning tema kogemusest F-hoonega saate lugeda siit! (kliki peale)
Uurisin ka nende kodulehte ning neil on täielikult eraldi menüü ka taimetoitlastele! Hinnad tunduvad sellised Tallinna keskmised, minu jaoks (kuigi Tallinnas on mu arvates alati väljassöömine üks suur väljaminek). Prae hinnad jäävad näiteks 5.90-9.60€ vahele. F-hoone asub siis Telliskivi loomelinnakus ning nende kodulehele pääsed siit!

2. Kolm Sibulat
Soovitas Marili Kõiv ning tema elamustest Kolmes Sibulas saate lugeda siit!
Hinnad on Kolmes Sibulas natuke kõrgemad (võrdluseks: praed 11-19€) aga menüüs olevad toidud tunduvad väga isuäratavad. Mina isiklikult tahaks sinna eelroogade marineeritud meriande sööma minna, mmmm (hind:12€). Nende kodulehe leiate siit!

Pilt Kolm Sibulat kodulehelt

3. Foody Allen
Soovitas Marili Kõiv ning tema arvamusest Foody Alleni kohta saate lugeda tema blogis siin!
Foody Allen tundub täielikult minu cup of tea. Tegemist on tänavatoidu restoraniga ning nende facebook lehte sirvides (siin) tundus, et pakuvad huvitavaid toite erinevatest riikidest. Hinnad tunduvad ka ülimalt taskukohased, nii palju kui toite vaatasin mahtusid hinnad 3-5€ vahemikku. Läheb kindlasti minu must-go listi! Asub nagu F-hoonegi Telliskivi Loomelinnakus (või selle kandis, ma ei teagi).

4. Umami
Soovitas Marili Kõiv, pilte ja muljeid saate lugeda siit!
Lugesin Marili blogist välja, et tegemist on siis elumajas asuva söögikohaga, millel on suur tagahoov. Eriti lõbus uudis lastele, kes paigal ei püsi ja soovivad ringi joosta. Hinnad on pigem kallima poolsed. Uurige rohkem nende kodulehelt! (kliki).

Pilt Umami kodulehelt


5. Rataskaevu 16
Soovitas Marili Kõiv.
Tegemist on restoga vanalinnas, üpriski Raekoja platsi läheduses. Hinna klass on üsnagi varieeruv, pearoad jäävad näiteks 5.90-14.90€ vahemikku aga päevapraad/söök on 5€, mis tundub päris mõistlik mu arust. Piltidelt tundub väga hubane koht, ilmselgelt sp, et ma armastan paekivi seinu. Vaadake ise järgi siit!

6. Ribe
Soovitas Marili Kõiv.
Tegemist on minu arvates rohkem sellise peene restoraniga. Hinnad räägivad ka omaeest, pearoogade hinnad jäävad 11-21€ vahemikku. Tegemist on ka veinirestoraniga, kodulehe andmetel on neil ligikaudu 150 erinevat veini, mis on pärit enamjaolt Vanast Maailmast. Nii et veinisõbrad, see on teile! Vaadake nende kodulehte siit!
7. Gianni
Soovitas Marili Kõiv.
Tegemist on peene Itaalia restoraniga ja muidugi, mis oleks Itaalia restoran ilma veinideta. Isklikult minu rahakott sealt veini ostmist ei kannataks. Rikkamatel ärimeestel on muidugi võimalus seal ka ligi 600€ veini alla panna. Hinnad jällegi väga varieeruvad, kõige odavamad olid vist supid (6€) ning kõige kallim asi menüüs on või ja sidruniga praetud merikeel (36€). Ühe mõnusa romantilise kohtingu teeks heameelega seal oma elukaaslasega.  Koduleht.


8. Vegan
Soovitas Birgit Koel.
Tegemist on (nagu ilmselt nimesti aru saada) taimetoidu restoraniga, mis asub vanalinnas. Menüü on väga isuäratav, kuigi ma otseselt taimetoitlane ei ole siis siiski naudin selliseid toite väga. Hinnad jäävad pearoogade puhul 5,90-8,60€ vahele, mis tundub päris okei. Ise läheks heameelega sööma sinna peedi-kikerherneburgerit ahjuköögiviljadega(6€), kõlab nii-nii maitsvalt. Uurige ka nende kohta siit!


Pilt Vegan restorani facebooki lehelt
9. Pegasus
Soovitas Marili Kõiv.
Restoran asub vanalinnas ning olemuselt tundub see koht pigem hubane kui peen. Hinnad aga on veidi kõrgemad, jällegi võrdluseks pearoad 7,80-17,40€. Söögid näevad muidugi väga isuäratavad välja. Vaata ka ise järele siit!

10. Manolete
Soovitas Marleen Leppik, tema arvamus: "Meie käisime oma mehega söömas restoranis nimega Manolete. Meil vedas väga sellega ,et me saime olla kahekesi küünlavalgel rääkida kõigest mis me niisama ei räägi. Praegu on sellest muidugi pikk aeg möödas ,kuid härra kes meid algusest lõpuni teenindas oli super! Kõik soovitused ja toidud olid väga head ja meie koos veedetud aeg seal paneb hetkel veel mõtlemagi, et kindlasti läheks uuesti. "
Manolete restoran asub Tabasalus, menüüd facebooki lehel üleval ei ole seega hindade kohta ei oska midagi öelda :) uurige ise rohkem järele siit!

Marleen Leppik pilt.

11. L'ermitage
Soovitas Marleen Leppik: "Jällegi kõik oli väga hea. Veinist pidime küll loobuma, kuna olin autojuht. Kahjuks sellist privaatsust ei olnud nagu eelmises restoranis. Kõrval lauas naersid ja rääkisid soomlased kõva häälega. Omavahel öeldes proovisime mitte sellest välja teha ja lihtsalt nautida seda aega kahekesi, mis oli siis varajane valentinipäev. "
Restorani koduleht asub siin! Tegemist on Toompuiestel asuva L'ermitage nimelise hotelli restoraniga. Hindadest: pearoad jäävad 13,50-19,00€ vahemikku

12. Senso
Soovitas Merily Randmaa, kelle jaoks on antud söögikoht lemmiku juba mitu aastat :) ! 
Tegemist on Olümpia Hotelli restoraniga, nende kohta saad uurida järgi siit! Pearoogade hinnad on vahemikus 12,00-23,00€. Seal pakutakse ka võimalust erinevate ürituste korraldamiseks - pulmad, sünnipäevad, koosolekud jne.

13. Sõõrikukohvik
Soovitas Jaana Malenšek :)
Ma arvan, et nimi ütleb paljutki (sõõrikud, njommm) aga tegelikult saab seal ka süüa näiteks suppe, pannkooke, salateid, praade jms. Hinnad on ülimalt mõistlikud ning praadidega saab kõhu täis 3,80-4,10€ eest. Pole paha eks? Ja sõõrikute kilo maksab 6,80. Neil on isegi rentimiseks peosaal! Uuri sõõrikukohviku kohta rohkem siit!


Ise käisin viimati söömas siiski BabyBack'is, mille kohta saate lugeda blogi postitusest. (klik) (loe ka kommentaare, et teada, mida teised soovitavad/arvavad)
Postituse kommentaarides pakkus Sigrid välja väga hea idee, nemad näiteks olid saanud Cherryst hea pakkumise sinna. Mõtlesin, et muidugi, miks mitte valida ka restorane selle järgi, mis häid pakkumisi Cherrys on. Nii saab ehk mõned kallimad restod ka käidud :)


0 kommentaari:

Postita kommentaar

Mirell Põllumäe. Toetab Blogger.

Follow by Email