6/29/2015

Eurotripp osa 1 - Läti, LeeduAlustasime oma trippi 14juunil pühapäeval. Plaanisime tõusta 7-8 paiku aga 6 oli juba uni läinud ning asusime trippima. Esimeseks sihtpunktiks oli Palanga Leedus. Hea, et alustasime varem sest enne Riiat oli pikalt teeremont saime ikka väga kaua seal passida. Palangale jõudsime kuskil 15.00 paiku ning helistasime kohe kohalikule korterite rentijale. Rentsime Palanga peamise turisti tänava kõrval korteri (ööpäev maksis 45€ ja korter oli ilus). Palangas isegi pidime pettuma kuid ajaks selle ilma süüks sest suhteliselt jahe oli ning rannas lebotada ei saanudki. Trippisime siis niisama selle tänava läbi, käisime 4D ja 9D kinos, shoppasime ja käsime söömas. Sattusime oma söögikoha valikuga ühte kalarestosse, mis osutus meie jaoks way toooo much peeneks. Meil oli ikka väga kohatu, ei osanud midagi tellida sest ei saanud millestki arugi ja hinnad olid ulmeliselt kõrged. Vedasime aga lõpuks end edukalt sellest olukorrast välja - sõime häid roogu ja saime naerda. Kuna tegelikult oli samal päeval ka Meelise sünnipäev oli algselt plaan õhtu ka peole minna. Kuna aga pidu ja alkohol üleüldiselt mind juba mingit aega ei tõmba ning mul oli suur väsimus jäi meil minemata. Meelis ostis nalja viluks kuskilt poest mängupüssid, need kollaste plastik kuulidega. Nagu väiksed lapsed eksole. Lasime siis õhtu otsa täpsust ning saime kõvasti naerda. Lihtsalt nautisime üksteist!Hommiku peale korteri ära andmist liikusime edasi. Kohe peale Palangat otsustasime jalutama minna ilusas linnakeses nimega Klaipeda. Olemuse poolest meeldis see linn meile isegi rohkem kui Palanga. Minu arust on lausa fakt see, et jõega/kanaliga linnad on alati ilusamad kui ilma selleta linnad. Sain seal ka elu jubedamat kohvi :S kohas nimega Coffee inn.. Ma isegi ei oska kirjeldada, mida see meenutas, kohvi igatahes mitte. Aga ilm oli nii mõnna ! Asusime siis peale jalutamist uuesti rõõmsalt teele ja siis hakkas pihta meie reisi põhi viperus autoga.. Nimelt algul hakkas põlema aku tuli, kuna aga Meelis on autodega hästi kursis siis jõudsin nad isaga kähku järeldusele, et viga on geneka harjades. Ehk meie suksu hakkas järjest välja lülitama igasugu elektroonikat ning lõpus jäi seisma ka auto. Saime selle veaga õnneks sõita kuni Kaunaseni ning olime sunnitud seal võtma esimese teeäärse motelli. Heh, see motell.. Päris õudne tundus teine. Majandas ka seal mingi vanamees kellel üks silm oli kinni. Hind öö eest oli 40€ - polnud seda väärt. Tuba haises, vetsus vett lasta ei saanud ning joogiklaasid jms polnud pestus, isegi telekas oli tegelikult ühendamata. Meie aga sellest end heidutada ei lasknud. Hotelli nurga peal müüs üks tädike head kodutehtud õllet ja vobla (kuivatatud kala) ning tegime enda õhtu siiski lõbusaks. Meelis nägi aga aknast mingeid imelike varemeid (esmapilgul tundus nii). Need olid küll kaugel aga otsustasime sinna kuidagi ikka kõndida.
Need "varemed" osutusid aga väga võimsaks ja kauniks mälestusmärgiks, mis oli püstitatud II maailmasõjas tapetud juutide ja sõjaohvrite auks. See koht oli massihaud.. Sinna oli maetud ligi 35tuhat tapetut. Olime väga rahul, et see koht sai avastatud. Ei oska kirjeldada seda emotsiooni, mis seal seistes tekkis. Seal oli alles ka kogu maaalune ehitis kus neid inimesi hoiti. Päevasel ajal oleks saanud sinna ka kui muusemisse minna. Seega, kes satub kunagi Kaunasesse siis soovitan seda kohta külastada.


Hommikul helistasime Kaskosse ning meile muretseti puksiir ning saime töökotta. Pool päeva läks seal küll ootamiseks kuid saime peale seda oma trippi jätkata. Niisama teadmiseks, et tegemist oli täiesti tavalise kuluva osaga, mida ei tulnud kellegil lihtsalt meelde kontrollida :P


Ei mõika, mis värk poolakatel nende siltide ja märkidega on. Neid on jaburalt palju. Näiteks miks on vaja iga saja meetri tagant märki, et kummal pool teed tuleb sõita. Hallo? :D Ja neil on üldse meeletult palju reklaam silte linnades, põldudel ja kus iganes. Kole.


Külastasime ka surnuaeda. Sealsed surnuaiad oli teistsugused sest polnud tavalisi mulla haudu nagu meil vaid tundus, et mida suurem kivimürakas seda uhkem. Aga ilusad ja puhtad nägid välja.


Enne Varssavit otsustasime, et magame selle öö autos ning leidsime endale mõnusa koha jõe ääres :)


0 kommentaari:

Postita kommentaar

Mirell Põllumäe. Toetab Blogger.

Follow by Email